WARSZTATY

 

WARSZTATY I POKAZY CERAMICZNE /////////
– warsztaty ceramiczne i plastyczne dla dzieci i młodzieży
– warsztaty ceramiczne, malowanie porcelany i kroszonki dla dorosłych indywidualnie w mojej pracowni w Opolu
– warsztaty i pokazy rękodzielnicze podczas imprez plenerowych dla gmin, szkół, firm oraz pozostałych instytucji.

Spotkania plenerowe odbywają się w formie pokazów lub warsztatów połączone z czynnym uczestnictwem w zajęciach. Warsztaty rękodzielnicze mogą być poszerzone o rzemieślników, z którymi współpracuję jako Opolskie Dziouchy oraz Opolska Akademia Rzemiosła Artystycznego.
Grupa zrzesza przedstawicieli ginących zawodów takich jak: garncarstwo, kowalstwo, wikliniarstwo, plecionkarstwo, tkactwo, słomkarstwo, lalki motanki, malowanie porcelany, pisanki i kroszonki

Dla większych grup dzieci ze szkół, przedszkoli i dla seniorów mam w ofercie:

WARSZTATY EDUKACYJNE prowadzone na Zamku w Niemodlinie – „ŚLADAMI GINĄCYCH ZAWODÓW”.
Tego typu zajęcia plenerowe są ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w większych grupach, a indywidualne zajęcia pomogą rozwijać własne zdolności manualne.

Glina działa uspakajająco, odprężająco i pobudza naszą wyobraźnię, zmysł kolorystyki (podczas szkliwienia), a przede wszystkim porusza naszą kreatywność w życiu codziennym i na polu artystycznym. Dlatego termin ARTTERAPII jest coraz częściej wykorzystywany przez współczesnych lekarzy leczących nasze dusze. SZTUKA LUDOWA to również forma odprężenia, ale przede wszystkim daje nam wgląd w naszą kulturę i obyczaje, co dla wielu z nas odeszło w zapomnienie. Warsztaty tego typu rozwijają naszą świadomość i pobudzają do działania społecznie i artystycznie.

              

ZAPRASZAM !


                      …współpracuję i polecam.