O MNIE

MAGIC GARDENS jest pracownią autorską, istniejącą od 2011r. Projektowanie przestrzeni zielonej, ceramika oraz szeroko rozumiana sztuka ludowa związana z plastyką obrzędową są tym, co mogę Państwu zaproponować.

PRZESTRZEŃ I SZTUKA
Z wykształcenia jestem przyrodnikiem (Uniwersytet Opolski)  i architektem krajobrazu (Politechnika Wrocławska), a z zamiłowania do gliny od 10 lat również ceramikiem oraz Twórcą Ludowym działającym w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych.

 

Przy projektowaniu zieleni, to przestrzeń i natura jest moim materiałem do pracy. Odkąd podjęłam się pracy w branży ceramicznej, to glina daje mi nieograniczone możliwości twórczego patrzenia na rzeczywistość.  Zaś sztuka ludowa uwrażliwiła mnie na wzornictwo i kulturę, która jest nierozerwalną częścią naszego życia. Obyczaje i idąca za tym, niejednokrotnie symboliczna, plastyka obrzędowa daje nam we współczesnym świecie wgląd w przeszłość. Czyli coś, czego nie możemy się wyprzeć. Możemy jedynie zostać kontynuatorami tradycji lub być jej biernym obserwatorem. Ja lubię działać, dlatego wybrałam czynny proces tworzenia, propagując tym samym właśnie SZTUKĘ LUDOWĄ i ginące rzemiosło, jakim jest GARNCARSTWO.

Nasza przestrzeń to nie tylko ogród, który można ładnie zaprojektować. Przestrzeń to również miejsce, w którym żyjemy, pracujemy. Przestrzeń to także nasz umysł, o który w dzisiejszych czasach najmniej dbamy.  Zachęcam więc do próbowania i poszukiwania swoich zdolności manualnych na polu artystycznym. Ulepić z gliny własną rzeźbę, wyskrobać swoją pierwszą kroszonkę lub zrobić pisankę, a może stworzyć swój kawałek zielonego raju…..

      Zapraszam do wspólnej przygody z naturą i sztuką 🙂