O MNIE

MAGIC GARDENS jest pracownią autorską, istniejącą od 2011r. Projektowanie przestrzeni zielonej i ceramiki są tym, co mogę Państwu zaproponować.

OGRODY I CERAMIKA
Z wykształcenia przyrodnik (Uniwersytet Opolski)  i architekt krajobrazu (Politechnika Wrocławska) z zamiłowania do gliny od 10 lat również ceramik.
Architektura dała mi możliwość przestrzennego patrzenia na glinę, a praca w warsztacie uwrażliwiła jeszcze bardziej na tematy przyrody. Ona zawsze mnie inspirowała. Kształty, faktura, kolor a nawet zapach potrafią mnie natchnąć….najczęściej w najmniej spodziewanym momencie:)

Nasza przestrzeń to nie tylko ogród. Przestrzeń to również balkon, taras, biuro lub nasze mieszkanie. Każdy element, zarówno ten roślinny, jak i ceramiczny może stać się tym małym szczegółem, kropką nad „i” wykańczającą projekt.
Ja łączę te dwa tematy w autorskich projektach i staram się, aby stały się nierozerwalną częścią całości. W przypadku ceramiki, na co dzień korzystam  głównie z gliny szamotowej, ze względu na jej zewnętrzne zastosowanie. Jest odporna na mróz, co idealnie sprawdza się w ogrodach naszego klimatu.
Glina, to idealny materiał, z którego można zrobić niemalże każdą rzecz do domu. Korzystam z niej na warsztatach i pokazach z kołem garncarskim, propagując ginące zawody jakim jest GARNCARSTWO i SZTUKA LUDOWA, która gości w moim domu od dziecka.

Zapraszam do wspólnej przygody z ogrodem i gliną 🙂